Ana içeriğe atla

Hergün yeni bir AKP sürprizi ile uyanıyoruz. Bu sefer ki şaşkınlığımızın sebebi Suriye topraklarının içinde bulunan Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun bir gece aniden tahliye edilerek “Mavi Bereliler” denilen özel kuvvetler tarafından patlayıcılarla yerle bir edilmesi.

Sayfalar

Yazarlar

05/26/2016 - 12:54

Dünyanın iki kutuplu bir görünüm arzettiği, bazılarının ‘Medeniyetler Savaşı’ndan bahsettiği hatta böyle bir kavgayı körüklediği bir gerçek. Bu bir oyun ve bu oyuna en çok gelenler de Müslüman’lar.

05/21/2016 - 14:13

AKP iktidarı, siyasi İslamcıların sadece devlet idare etmekten ne kadar aciz olduklarını göstermedi. AKP iktidarı aynı zamanda siyasi İslamcıların millet ve Müslümanlık gibi bir dert ve davalarının olmadığını da gösterdi. 

05/17/2016 - 18:59

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun özel gayretleriyle tıkır tıkır işleyen Avrupa Birliği ile vize muafiyeti süreci inandırıcı bir noktaya kadar gelmişti. Hatta AB Komisyonu Türk vatandaşlarına vizelerin kaldırılması yönünde tavsiye kararı almıştı. “AB’nin Türklere vize serbestisi vermesi imkansız” diyenler bile “bu kez olacak galiba” demeye başlamıştı. Fakat her şey bir anda tersine döndü…  

05/12/2016 - 17:36

Avrupa’da yaşayan 5 milyona yakın Türkiye kökenli vatandaşın gözü kulağı olası bir vize muafiyeti anlaşmasındaydı. Birçoğu yıllardır köylerinde, memleketlerinde ziyaret ettiği ve yorucu vize prosedürü yüzünden Avrupa’ya gelemeyen akrabalarının gelebilme ihtimaliyle heyecanlanmıştı. Yıllardır kabus olan ‘Avrupa Vizesi’nin kalkacak olmasının heyecanı Türkiye’de de hissediliyordu.

 

05/11/2016 - 13:25

Avrupalı Müslümanlar gerçek manada emniyeti temsil eden insanlar olsa aşamayacakları engel kalmaz. Sadiq Khan örneğinde bunu görüyoruz. İyi bir eğitim almış. Toplum ile haşir-neşir olmuş, artı bir değer olduğunu göstermiş. Yani insanların, dünyanın her yerinde yöneticilerinde aradığı özellikler emniyet insanı olması, talip olduğu görevi en iyi şekilde yapacak ehliyet ve liyakati haiz olması. 

AKP Türkiye’yi Nereye Sürüklüyor?
Dostluk Yemeği'nde ortak mesaj : Geçmişi unutalım, Fransa artık Türkiye'nin yanında
FEDIF’ten Turquoise’a destek sözü

Back To Top